



Grupa Zapis Fonetyczny
Grupa "Zapis Fonetyczny" powstała latem 2013 roku z potrzeby realizacji czystej i skrytej tęsknoty stworzenia własnego spektaklu teatralnego. Na początku najważniejszy był sam proces twórczy, dlatego sprawy tożsamości grupy zeszły na drugi plan. Pierwsze występy odbyły się pod stosownym szyldem "Grupa Teatralna (...)". Obecna nazwa "Zapis Fonetyczny" pojawiła się spontanicznie i nikt już nie pamięta w jakich okolicznościach.
W skład naszej grupy wchodzą osoby z różnym wykształceniem i dorobkiem artystycznym, ale łączy nas wszystkich pasja gry aktorskiej, chęć tworzenia oraz poruszenia emocji widzów.
Gościli nas: Dom Kultury Świt, Dom Kultury Działdowska, Ośrodek Kultury im. Stefana Żeromskiego, Bemowskie Centrum Kultury, Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie, Krasnostawski Dom Kultury, Kreatywny Bielsk Podlaski.
Obecnie w skład grupy wchodzą:

Janusz Leszczyński - aktor niezawodowy, inicjator i współzałożyciel grupy "Zapis Fonetyczny". Teatr jest dla niego niezbędny jak tlen. Swoją pasję aktorską realizuje od 2010 roku, poprzez zaangażowanie w teatry niezawodowe i uczestniczenie w warsztatach: aktorskich (Studio Teatralne Anny Kobieli, Akademia Sztuki i Kultury Piotra Filonowicza, Teatr Precedens 11 w DK Świt w Warszawie), improwizacji (Teatr AB OBO, Impro.Lab) oraz pantomimy (w Warszawskim Centrum Pantomimy przy Teatrze Dramatycznym). Występował w spektaklach improwizowanych oraz opartych na tekstach Mikołaja Gogola, Moliera, Juliana Tuwima, Archibalda MacLeisha.

Dariusz Dziewięcki – aktor, reżyser, lalkarz, pasjonat sztuki żonglerskiej. Współzałożyciel Grupy Zapis Fonetyczny. Uczestnik warsztatów aktorskich (Studio teatralne Anny Kobieli, Akademia Sztuki i Kultury, Impro.Lab), a także słuchacz Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich. W 2014 roku wystapił w spektaklu dyplomowym ww. Szkoły, pod tytułem "Mężczyzna" reż. Wojciech Paszkowski.
Od września 2014 występuje w spektaklu dla
dzieci pod tytułem "Gdzie jest moja bajka?".
W 2013 roku wyreżyserował krótkometrażowy film "W oparach Nikisza", który wygrał prestiżowy konkurs w Stanach Zjednoczonych, a także został zakwalifikowany do udziału w Festiwalu Filmowym w Cannes.

Nina Malinowska – aktorka i wokalistka. Ukończyła Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Zagrała w takich spektaklach jak: „Maria” reż. Karolina Burdyło-Getka, „Dom Bernardy Alba” reż. Anna Dziedzic oraz w monodramie muzycznym „Taka umrę” reż. Mariusz Kamiński i Dariusz Dziewięcki. Z tym ostatnim wystąpiła podczas Olsztyńskich Spotkań Jednego Aktora w 2015 roku. Występowała z Kabaretem Ten Tegez.
Muzyczną przygodę rozpocząła sześć lat temu w Olsztynie, następnie w Warszawie przy Domu Kultury na Bielanach. Od dwóch lat koncertuje ze swoim autorskim materiałem. Jej kompozycja „Mój teatr” otworzyła w 2014 roku Benefis Haliny Machulskiej w Teatrze 6 Piętro. Pisze teksty piosenek i komponuje. We wrześniu tego roku wydała mini album pt: „O nas”.
Grzegorz Pawlikowski - dumny współzałożyciel Zapisu Fonetycznego. Oczywiście występował, wyjeżdżał i zdobywał . Twierdzi, że często życie nie jest tak poważne na jakie wygląda. Niewiele o nim wiadomo, a on mówi, że o sobie też wie niewiele. W 1998 r. nie dostał głównej nagrody w Cannes. Do tej pory nigdy nie uzyskał nominacji do Oskara, co nie robi na nim większego wrażenia. Po tym można poznać jego klasę - tak mówi środowisko. Jest skromnym, mało wymagającym, wyglądającym na zwykłego człowieka mężczyzną w wieku produkcyjnym.
